Itt a tűs henger, a tű nélküli mezoterápia (elektroporáció) rendkívül hatásos kiegészítője!
A legjobb minőségű CE jelöléssel ellátott
(Európai Úniós engedéllyel rendelkező)
hengerek a legjobb áron: tel.: 06-1/ 318-09-25)
Dr. Desmond FERNANDES (plasztikai sebész) találmánya
Gyakori kérdés, hogy akkor most valójában a tűs vagy a tű nélküli mezoterápia (elektroporáció) a hatásosabb? Erre egy mondatban válaszolni nem lehet.
Az igazság az, hogy mind a kettő egyedülállóan hatékony, de mindegyik módszer rendelkezik olyan előnyös tulajdonsággal, amivel a másik nem. Miről is van szó tulajdonképpen? A tűs mezoterápiát egészen vékony tűvel végezzük. Ez a vékony tű amellett, hogy áthatol a bőr felső barrier (védelmi) rétegén, hogy azt áttörve a hatóanyagot bejuttassuk segítségével a bőr mélyebb rétegeibe, minden egyes tűszúrás nyomán egy mikroszkópikus méretű sebet is ejt. Ezek az egészen apró mikrosérülések gyakorlatilag azonnal záródnak, beindul azonban minden egyes szúráspontnál egy - egy sebgyógyulási folyamat, mely kollagén és elasztin szintézist (képződést) ill. végső soron a bőr regenerációját (megújhodását) eredményezi. A következmény feszesebb és rugalmasabb bőr lesz. Ezt a hatást értelemszerűen tű nélkül nem lehet produkálni.
A tű nélküli módszernek (elektroporáció) is van azonban egy olyan előnye, amit a tűs nem képes nyújtani. A kezelőfejet a börre helyezve ún. akvaporin hatóanyagcsatornák nyílnak a bőrsejtek membránján keresztül, vagyis a hatóanyagok nem csak bejutnak a bőr mélyebb rétegeibe ez esetben, hanem a sejtszíntű hasznosulás is maximálisan biztosított. Másképpen kifejezve: a hatóanyagokat magukba szippantják a bőr sejtjei és azonnal elkezdik azok hasznosítását.
Az igazság tehát az, hogy a két módszer, vagyis a tűs és a tű nélküli, tulajdonképpen kiegészítik egymást.
Tűs henger + elektroporáció
A tűs hengerek (COSMETIC ROLLER, MEDICAL ROLLER, DERMAROLLER stb.) viszont képesek hozzáadni a tűvel végzett mezoterápia előnyét a tű nélkül végzett módszerhez, így az amúgy is rendkívül hatékony elektroporáció még látványosabb eredményeket fog produkálni.
Nem kell félni, a sok apró, szinte mikroszkópikus méretű tű alig vagy egyáltalán nem okoz vérzést vagy bevérzést. Az esetleges bőrpír is egy - két órán belül elmúlik és lehet menni nyugodtan emberek közé újra.
Mi mindenre jó ez a sok szúrkálás?
A sok tűszúrás nyomán - nagyon leegyszerüsítve a kérdést - tulajdonképpen egy intenzív kollagén és elasztin rost szintézis (elválasztás) indul be a bőrben és a bőraljában (bőr alatti laza zsíros kötőszövetben). Ez azt fogja eredményezni, hogy a bőr már egy - két kezelés után is rugalmasabb és tömöttebb tapintatú lesz. Másképpen fogalmazva: az életkor előrehaladtával beinduló megereszkedés lassítható, sőt részben visszafordíthatóvá is vált ímmár.
Ezen kívül óriási jelentőségű, hogy a fiatal férfiak és nők arcán kialakult atrófiás (besüppedő) aknés (pattanásos) eredetű hegek is jelentősen javíthatóak ezzel a módszerrel. Ez azért nagy szó, mivel eddig erre a problémára hatékony terápiás fegyver nem állt a rendelkezésünkre (igaz ez utóbbi esetben akár 10 - 15 kezelésre is szükség lehet).
Legújabb szakirodalmi adatok szerint a cellulit (narancsbőr) terápiájában is eredményesen alkalmazható a módszer, ami szintén igen jó hír, mert bár a cellulit kezelésére számos eljárást kifejlesztettek már, de még mindig igen nehezen tudunk segíteni az ezzel a makacs problémával hozzánk forduló pácienseinknek.
Dr. Kalmár Miklós
2008. július 26.
Akkor most szúrni vagy nem szúrni?
A mezoterápia mikroinjekciós tűvel történő módszere kettős támadásponttal fejti ki jótékony hatását: a tű szúrása mikroszkopikus sebet ejt a bőrben, a tűn keresztül pedig a bőrbe préselődik a hatóanyag.
A két hatás szinergista (egymást erősítő) módon kiegészíti egymást, de ma már tudjuk, hogy tetszés szerint szét is választhatóak egymástól. A száraz mezoterápia csak a tűszúrások gyógyító, bőrregeneráló hatására épít, de eredményesen, mert a szöveti sérülés a regenerációban szerepet játszó faktorokat, citokineket (sebgyógyulási hormonokat) nagy mennyiségben hívja elő a sejtekből. Az elektroporézis (elektroporáció), amelyet tű nélküli mezoterápia néven ismer inkább a szakirodalom, a rádiófrekvencia segítségével hámsérülés nélkül juttatja be a hatóanyagokat a bőr mélyebb rétegeibe. Ez inkább kozmetikai módszer, mivel nincs vérzés, és nincs anyag-befecskendezés a szövetekbe, hiszen erre csak orvos, vagy egészségügyi képesítéssel rendelkező szakember jogosult.
A szúrás - nem szúrás - elektroporézis közötti ellentmondást a kozmetikai és otthoni bőrápolásban tökéletesen feloldhatjuk a mezoterápiás rollerek használatával, amelyet alkalmazhatunk az orvosi rendelőkben, kozmetikai szalonokban és otthon is. A technika tehát univerzális, csak a felhasznált rollerek mélységi behatolásában és a tűhegyek sűrűségében van különbség. Vagyis az otthoni használatra szánt tűs hengerek, a kozmetikai szalonba szánt hengerek (rollerek) ill. orvosi rendelők számára gyártott rollerek tűi nem ugyanolyan mélyre hatolnak . A tűs hengert (rollert) finoman tologatva a felszínen krémmel, helyi hűtéssel érzéstelenített bőrön apró, nem vérző hámsérülések tömkelegét idézzük elő néhány perc alatt, majdnem fájdalommentesen. A gyorsaság lenyűgöző. A rollert nem szabad nagyon nyomni, éppen hogy csak belemerüljön a tű a hámba. Természetesen felületi fertőtlenítés szükséges a kezelés előtt, és nem végezzük a hengerezést a bőrfertőzés legkisebb gyanújele esetén sem. A rollerezés tehát a tűs, pisztolyos mezoterápiához képest lényegesen több, mikrohámsérülést idéz elő, lényegesen gyorsabban, tehát a sebgyógyulásban szerepet játszó szöveti faktorok mennyisége óriásira nő, ami rettenetesen fontos a bőrfeszesítő-ránctalanító hatáshoz. A rendkívül finom tűszúrások nem, vagy alig véreznek, és természetesen hegmentesen gyógyulnak. Az orvosi rendelőkben a leghosszabb tűs hengert, az otthoni stimulációhoz a legritkább és legrövidebb tűkkel rendelkező hengert javasoljuk. A hengerezés befejeztével a kipirosodott bőrön az orvos, vagy kozmetikus
elektroporézist (tű nélküli mezoterápia kezelést) végezhet a páciensen, a hatóanyagok a kissé irritált, átlyuggatott hámfelszínen még intenzívebben szívódnak fel. Otthoni kezelésben a hengerelés után a szakember által javasolt bőrregeneráló hatású C-vitamin szérumot kell felkennünk (pl.: Flavo-C szérum: www.borfiatalitas.hu), finoman a bőrbe masszíroznunk. A kezelést az orvosi rendelőben vagy kozmetikusnál hetente-kéthetente végezhetjük kúraszerűen, minimum négy, maximum tíz-tizenkét alkalommal, az elért eredménytől függően. A fenntartó kezelés jóval ritkábban, havonta, kéthavonta történik. A rolleres bőrstimuláció nemcsak a bőröregedés kezelésére, hanem aknés eredetű hegek, egyéb felületi hegek, bőrfelületen kialakult helyi szteroid miatti bőrelvékonyodás, testen pedig cellulitprobléma kezelésére is javasolt.
Dr Balogh György
A Magyar Mezoterápia Társaság elnökhelyettese
(írása nyomán)
2008. október 22.
Ha kérdése van, írja meg nekünk azt az alábbi e-mail címre: